Хрещатий парк

Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення загальною площею 18,8 га. оголошений рішенням виконкому міськради від 20.03.1972р. № 363.

Парк розташовано біля Європейської площі на схилах Дніпра. Південна та південно-східна частина цього парку раніше входила до Царського саду. З 1882 року, коли тут було збудовано будинок Купецького зібрання (нині – філармонія), ця частина парку була передана в оренду Раді Купецького зібрання і стала називатись Купецьким садом. У 1899-1901 роках в ньому було збудовано літній театр Купецького зібрання, у 1936-1937 роках – кінотеатр „Дніпро”. В радянські часи парк називався Пролетарським, а з 1935 року – Піонерським парком. В теперішній час парк має назву Хрещатий.

Після Великої Вітчизняної війни було реконструйовано вхід у парк. У 1982 році побудовано арку Дружби народів.

На місці кінотеатру „Дніпро” у 2006 році побудовано Державний театр ляльок.
Основу рослинності парку складають клен, липа, в’яз. В післявоєнні роки було висаджено багато дерев хвойних порід, берези, катальпа та інші види декоративних форм. Є групи з ялини колючої форми голубої та сріблястої, ялини конічної, туї західної. На території парку ростуть декоративно – цінні породи кущів: спіреї різниїх видів, форзиція, ялівець козацький.